Hoppa till sidans innehåll

DM


RESULTAT (klicka på länken)

BILDER (klicka på länken)

FEATHERPRIZE 2017
Senior - Ylva Hellebro
Ungdom - Freyja Gisladóttir Bjurenborg

 

DISTRIKTSMÄSTARE 2017

Ungdom
T1 - Freyja Bjurenborg och Frimann från Edeby gård / Vallfari
T8 - Emmy Paldin och Garpur från Lermansbo / MöRS
V1 - Beatrixe Evertsson och Carmen fra Vindal / Vallfari
V5 - Paloma Eklund och Krapi frá Svignaskarði / Dís

Seniorer
T3 - Malin Schön och Exakt från Fors gård / MöRS
T5 – Anneli Löfberg och Skjanni från Rumma / Eyvinur
T6 - Louise Gustafsson och Gandur från Sundbyhill / Eyvinur
T8 - Pauline Eklund och Bjarni från Örvik / Dís
V2 - Malin Schön och Exakt från Fors gård / MöRS
V5 - Malin Brännlund och Gnott från Smedjan / Vallfari
F2 – Ylva Hellebro och Glitnir från Stenholmen /DIS

Följande ekipage var kvalade att tävla i DM 2017.
Stort grattis alla! 

Gunilla Adrianzon   Gnott fra Glaesibae II MöRS
Freyja Bjurenborg U Frimann från Edeby gård Vallfari
Jennifer Blom U Spuni från Stora Ålö MöRS
Malin Brännlund   Gnott från Smedjan Vallfari
Paloma Eklund U Krapi frá Svignaskarði Dís
Pauline Eklund   Bjarni från Örvik Dís
Sara Ewerth   Arvakur från Urax Dís
Beatrixe Evertsson U Carmen fra Vindal Vallfari
Tiina Fredriksson   Spök från Dalbyn Eyvinur
Louise Gustafsson   Gandur från Sundbyhill Eyvinur
Malin Gustafsson   Jerry från Haget MöRS
Ingela Hallin   Córona från Jan Pers Vallfari
Ylva Hellebro   Glitnir från Stenholmen Dís
Alexandra Jörnegren   Illugi från Litlalandi Dís
Kerstin Karlsson   Álmur frá Jorvik Dís
Maritha Källbom   Vinda från Tavelsjö Vallfari
Emma Larson   Jökull fra Reykjarholi MöRS
Sofia Larson   Lusia frá Fosshofi MöRS
Ninja Larsson   Freyr fra Nystu MöRS
Catharina Lindwall   Axjón från Fors MöRS
Anne-Jeanette Ljungberg   Glettingur från Tyresta MöRS
Annelie Löfberg   Skjanni från Rumma Eyvinur
Emma Magnusson   Diva från Solbacken  Eyvinur
Gunilla Myhrberg Keijser   Mestur frá Ketilsstödum Vallfari
Sofie Myrberg   Svalur fra Vogum Vallfari
Caroline Nordström U Vorbódi fra Smara 1 Vallfari
Emmy Paldin U Garpur från Lermansbo MöRS
Gitte Ragsdale   Sveipur från Fagerland Eyvinur
Malin Schön   Brandi från Bergdal MöRS
Malin Schön   Exakt från Fors gård MöRS
Inger Sjödin   Gydja frá Laekjardal Dís
Marie Skogsberg   Silfur-Thokki från Hvidargården Vallfari
Katia Spjuth Adelörn   Osk från Lövstaholm MöRS
Malin Stang   Aska frá Leirubakka Vallfari
Malin Stang   Bylting frá Leirubakka Vallfari
Lina Söderkvist   Kjarkur fra Vik i Myrdal Eyvinur
Clara Söderlund U Glaesir från Bromma gård Eyvinur
Ella Söderlund U Serkur frá Arbakka Eyvinur
Katarina Söderlund   Falki från Karlsro Eyvinur
Camilla Vinberg   Hamingja från Drakboda Vallfari

Uppdaterad: 2017-09-26 05:28
Skribent: Anneli Löfberg
Epost: Adressen Gömd

Välj din förening på
Svenska Spel

Postadress:
Stockholms IHF
Anne-Lie Löfberg, Åkeshovsvägen 28,7 tr
168 37 Bromma

Kontakt:
Tel: 0708-494466
E-post: This is a mailto link